ŠvP Šlovice 2018


Pátek 1.6.
Zdravíme vás všechny ze Šlovic! Je tu krásně, máme pěkné ubytování i večeře nám chutnala. Náš vedoucí Slávek je fakt super! Diskoška na uvítání byla sice kratší, ale ještě nás určitě čekají další. Večer jsme ještě stihli vyzkoušet naše hřiště s lanovkou a lanovou pavučinou. Teď jsme se umyli a chystáme se do hajan, ať jsme fit na zítřek. Dobrou...

Sobota 2.6.
Všichni dorůžova vyspaní jsme se vrhli na dobrou snídani. Okoukli jsme naši učebnu, kdybychom se potřebovali schovat před deštěm, učili jsme se novou písničku s kytarou a šifrovali jsme zprávu s úkolem kamarádovi/kamarádce. V lese jsme si zprávy schovali a hledali... Nejlíp jsem ji schovala já - už jsme ji nenašli... ;-) 

V lese vznikla spousta zajímavých staveb... objeveni zajímaví živočichové... Po bramborovém knedlíku se zelím a masem teď relaxujeme, děti výhodně směňují mňamky, píší dopisy a chystají se na odpolední program s bezva Slávkem. Rozjeli jsme celotáborovou hru Vesmírný Mazel, dnešní etapa je nazvaná "Po stopách Vesmírné čtyřky". 

Všichni posíláme pozdrav ze Šlovic do Prahy !

P.S. Pracuji na úložišti fotek, už máte v mailu přístup k fotkám 4.A. Děkuji panu Holomečkovi, OK


Neděle 3.6.

Druhá noc proběhla úplně v klidu, děti jsou fajn a já i Slávek je chválíme. Dnes máme služební den - kluci nachystali první skupině mladších dětí jídelnu na snídani. V 9 h. jsme vyrazili do Elektroskanzenu na prohlídku. Výklad byl velmi zajímavý a děti se staly odborníky na elektrický proud. Ocákali jsme se i v řece Berounce. Holky pak připravily jídelnu oběma skupinám, ostatní využili hřiště v areálu. Odpoledne děti čeká 2. etapa hry "Zakleté kosmoženy" a přehazovaná na pískovém hřišti. Počasí nám přeje a dobrá nálada stále panuje - viz nové fotky. Pěknou volnou neděli!  ;-)


Pondělí 4.6.
Hurá !!! Děti už vstávají v rozumný čas... celý den na vzduchu a nonstop pohyb je konečně trochu unavil, 
snědí všechno, co si dají na talíř a hladovci si chodí přidávat.... :-) Obzvlášť dnešní svíčkovou...

Dnes jsme se ráno lehce koukli na matematiku a angličtinu. Pak jsme po skupinách drželi bobříka mlčení (dopadlo to i u upovídaných dětí...), pozorovali a ochočili si hmyz na louce, stavěli stavby lese a hráli paměťovou Kimovku. V odpoledním klidu si děti četly pohledy od vás a dojídaly sladké zásoby.  Za chvíli vyrážejí  se Slávkem k Berounce a na zmrzlinu. Večer se těšíme na Vesmírné bingo...

Mějte všichni krásné pondělí - stejně tak, jako my ... :-)


Úterý 5.6.

Dnes už jsem kluky musela ráno budit... :-) Asi je ta včerejší vodní klouzačka unavila... Po dobré snídani jsme si zrekapitulovali včerejší den do deníků a zazpívali s kytarou nové písničky. Děti si pak převzala paní učitelka Kuchařová, aby se mohly věnovat vlastivědě a přírodovědě. Na louce k tomu byla ideální příležitost... Po kuličkách v rajské omáčce s těstovinami teď odpočíváme. Odpoledne čtvrťáci hráli hru "Červe, nezlob se!" . V budově funguje místní rozhlas, takže máme všechny informace začerstva v uších... Večer děti zkoušely diskgolf, jezdily na vodní klouzačce, hrály fotbal a vybiku. Po sprchování s dětmi pokaždé hrajeme detektivní hru "Najdi klíště"...

Už jsme v druhé polovině pobytu a máme se fajn... po rodině zatím neteskníme - nemáme totiž vůbec čas... :-)


Středa 6.6.
Hned po snídani jsme vyrazili na delší výlet podél Berounky do Skryjí. Ráno bylo chladnější než předchozí dny, 
tak se nám šlo pěkně. S mnoha občerstvovacími zastávkami jsme kolem odlitků trilobitů a skryjského kostela 
došli až k romantickému Skryjskému  jezírku s vodopádem. Cesta byla poměrně náročná a členitá, ale děti ji 
zvládly výborně. Odměnou bylo po našlapaných 15 km cákání v Berounce, nanuk, limonáda a na večeři vynikající pizza. V nabitém dni jsme ještě zvládli poslední celotáborovou hru s názvem Diamantová bitva. Zítra trošku 
program odlehčíme, aby Vám děti neprospaly celý víkend... ;-)

Zdraví 4.A + OK


Čtvrtek 7.6.
Zvládli jsme: poslední zápisy do deníků, zpívání s kytarou, "bloudící" hra v lese, doplnění získaných bobříků a vyhodnocení třídní hry. 
Po odpoledním klidu děti čeká: vyhodnocení celotáborové hry, sportování na hřištích, balení nesbalitelného a večerní diskoška. Všichni jsme v pořádku, lehká únava, ale nálada dobrá. Zdravíme všechny!


Pátek 8.6.
Úklid neukliditelného a hurááááá domůůůůůů... Předpokládaný návrat v cca 12:00 - 13:00 (upřesněno bude před Prahou na webových stránkách školy a Facebooku). Těšíme se na vás, rodiče... Čtvrťáci + OK (já možná ještě víc... ;-) )